Total Cost of Ownership Download for AndroidDownload for iOS

Niższe koszty posiadania (TCO)

Zasady działania trybów pracy

Na wszystkich poziomach zarządzania w IT, aż po menadżerów korporacyjnych CIO/CFO, istnieje ogromny nacisk na kontrolowanie kosztów. Efektywne zarządzanie całkowitymi kosztami posiadania (TCO) jest obecnie podstawowym wymaganiem, a nie luksusem. W przeszłości, nie istniała opcja sprawności zasilaczy UPS na poziomie 99%, natomiast obecnie, jest standardem w rozwiązaniach Eaton. Jeśli sprawność jest kryterium w podejmowaniu decyzji, zachęcamy do poświęcenia chwili czasu do zrozumienia wyjątkowości w ofercie firmy Eaton.

99% ma znaczenie – system podwyższonej sprawności (ESS)

Poprawienie poziomu sprawności do 99%, poprzez zawieszenie działania modułów mocy, gdy nie jest wymagane kondycjonowanie napięcia. Energia jest przekazywana przez tor obejściowy przełącznika statycznego, a UPS znajduje się w gotowości do podjęcia pracy w trybie podwójnej konwersji w czasie krótszym niż dwie milisekundy, w przypadku przekroczenia zadanych parametrów zasilania wejściowego. Tryb ESS zapewnia filtrowanie napięcia przed szybkozmiennymi przepięciami o niskiej energii. Krótko mówiąc jest to najbardziej zaawansowana, najbardziej niezawodna, najszybciej reagująca architektura oszczędzania energii dostępna w branży.

CO2 Emission Reduction
*1 x 9395P 1100kW w trybie ESS przy obciążeniu na poziomie 27% w okresie 10 lat w porównaniu z pracą w trybie podwójnej konwersji

ESS jest najbardziej sprawdzonym i niezawodnym system oszczędzania energii na rynku, z historią wielu lata użytkowania na bazie licznych instalacji. W porównaniu do niezwykle wysokiej sprawności w trybie podwójnego konwersji, tryb ESS może jeszcze bardziej zmniejszyć straty, nawet o 74% przy typowym obciążeniu UPS.

900000 kVA

Zoptymalizowana sprawność podwójnej konwersji – system zmiennego zarządzania modułami (VMMS)

VMMSPomaga w osiąganiu wysokiej sprawności nawet wtedy, gdy poziom obciążenia zasilacza UPS jest niewielki – typowo dla systemów redundancyjnych. VMMS może optymalizować poziom obciążenia poszczególnych modułów mocy w pojedynczym zasilaczu UPS lub w równoległym systemie UPS poprzez odstawienie dodatkowej mocy UPS. Oznacza to nie tylko większą sprawność przy niskich poziomach obciążenia, ale optymalizację sprawności przy wszystkich poziomach obciążenia, tak jak pokazano poniżej.

VMMS i ESS są inteligentnymi trybami pracy stosowanymi do optymalizacji wydajności UPS dopasowując się do zmian obciążenia lub jakości napięcia zasilającego. Dzięki konstrukcyjnie wbudowanemu podziałowi obciążenia, system 9395P jest w stanie utrzymać maksymalną ochronę odbiorów, nawet przy całkowitej utracie komunikacji wewnętrznej i jednocześnie w zmiennych warunkach obciążenia i zasilania.

Sprawność w trybie podwójnej konwersji

Wysoka sprawność energetyczna w trybie podwójnej konwersji znacząco obniża koszty eksploatacyjne i zapewnia oszczędności na chłodzenie. Wymieniając zasilacze UPS starszej generacji na najbardziej zaawansowane technologicznie zasilacze UPS firmy Eaton koszt inwestycji zwróci się w ciągu 2-3 lat.

Prosty test mocy

ECTTesty obciążeniowe mogą być kosztowne i czasochłonne - ale nie z zasilaczami UPS firmy Eaton. Funkcja prostego testu mocy umożliwia recyrkulację energii poprzez testowany zasilacz UPS. Stąd nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na wynajem obciążnic, a dodatkowo nie tracimy czasu i energii elektrycznej na przyłączenie tymczasowego obciążenia.

ECT umożliwia testowanie podczas odbiorów technicznych w miejscu instalacji i ułatwia także okresową konserwację, eliminując potrzebę stosowania dużych i drogich obciążnic oraz ograniczając koszty operacyjne związane z testami. Dzięki wykorzystaniu ECT do testowania w miejscu instalacji dla systemu 6 jednostek, możliwe są oszczędności równe cenie zakupu jeszcze jednego zasilacza UPS.

Obniżenie całkowitych kosztów posiadania

Reduce TCONiskie koszty eksploatacji i szybki zwrot z inwestycji można teraz osiągnąć dzięki najnowszym rozwiązaniom sprzętowym UPS i sprawdzonym technologiom wbudowanym w zasilacze UPS firmy Eaton.