Zprávy a novinky - 2018

Datum: 20 březen 2018

Budoucnost patří lithium-iontovým bateriím a superkondenzátorům

PRAHA … Nepřerušitelné zdroje napájení (UPS) ve většině aplikací tradičně pracují s olověnými bateriemi. Navzdory dobrým zkušenostem s nimi tyto tradiční UPS stále vyžadují poměrně častou výměnu baterií a vhodnou infrastrukturu pro olověnou baterii, včetně bateriových místností s řízenou teplotou a větráním pro odstraňování vodíku. Vzhledem k tomu, že náklady na lithium-iontové baterie a superkondenzátory se blíží ceně olověných baterií, je nyní možnost narušit status quo. Technologie lithium-iontových baterií a superkondenzátorů je osvědčená, která teď má nově i ekonomický smysl.

Lithium-iontové baterie a superkondenzátory si vzájemně nekonkurují; spíše se navzájem doplňují a poskytují spolehlivější a nákladově efektivnější řešení pro zákazníky s kritickými aplikacemi.

Lithium-iontová technologie bateriíposkytuje řešení s dlouhou životností pro systémy, kde pro UPS stačí 5 až 15 minutový rezervní výkon. Přestože ceny mohou být ještě dvakrát až třikrát dražší ve srovnání s olověnými bateriemi, výhody jsou jasné: životnost až 15 let; tolerance k vyšším okolním teplotám; vestavěný monitorovací systém baterií a menší půdorysná plocha spolu s nižší hmotností. To vše snižuje celkové náklady na vlastnictví.

Další nově představenou alternativou je superkondenzátor. Ty jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují pouze krátkou dobu provozu v rozsahu od sekund do půl minuty. Typicky by se tyto systémy používaly v nemocnicích nebo v datových centrech, aby zajistily přemostění, dokud se nerozběhnou zálohovací generátory nebo v průmyslových aplikacích, aby odfiltrovaly mikrovýpadky a zabránily zastavení výrobních strojů. Superkondenzátory dokáží tolerovat i širší rozsahy teplot (až + 65 °C) než lithium-iontové baterie a zároveň dosahují životnosti 15-20 let.

Alternativy k olověným bateriím se stávají stále oblíbenějšími a oprávněnějšími, a to díky zlepšujícím se celkovým nákladům na vlastnictví.

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@ETN_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton) LinkedIn firemní stránce.

O společnosti Eaton
Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 96 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com 

Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Související informace
2019
2018
2017
Mediální dotazy:
Veškeré mediální otázky týkající se divize Eaton Power Quality adresujte, prosím na:
 
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Ľuboš Reviľák - Vedoucí oddělení product managementu a marketingu pro ČR a SR
Eaton Electrical Sector
Česká republika
Phone: +421 2 482 043 11
Email: LubosRevilak@eaton.com