Řešení monitorování stavu a správy baterie

Nesprávná údržba baterie je prvotní příčinou ztráty napájení. Eaton UPS jsou navrženy s ohledem na minimalizaci tohoto rizika a jsou vybaveny správou baterie a jejím monitorováním, aby o údržbě baterie nemohlo být pochyb a zvýšila se spolehlivost celého systému.

Technologie ABM

ABM graph

Tyto údaje se opírají o výsledky zkoušek provedených nezávislým výrobcem baterií.

Většina UPS baterií, které jsou dnes na trhu je trvale dobíjena malým proudem „kapkovitě“. Tento způsob poškozuje vnitřní chemické uspořádání baterie a snižuje její potenciální životnost až o 50%

Exkluzivní ABM technologie společnosti Eaton naproti tomu používá důmyslné detekční zapojení a pokrokové třístupňové dobíjení prodlužující praktickou životnost baterie při současné optimalizaci doby jejího dobíjení.

ABM technologie též poskytuje v předstihu až 60 dnů upozornění, že končí praktická životnost baterie a tím dává dostatek času k výměně baterií za provozu, aniž by bylo nutné odstavovat připojená zařízení.

ABM technologie je k dispozici pro Eaton UPS typu 5SC, 5P, 5PX, 9130, 9130 Rackmount, 9SX, 9PX, 9155, 93E, 93PM, BladeUPS a 9395P.

Navazující informace
Přední technologické postavení
Paralelní řazení UPS
Správa baterie
Celkové vlastnické náklady (TCO)
Segmentace zátěže
Ocenění